Difüzyon Ağırlıklı Manyetik Rezonans Görüntüleme

Difüzyon Ağırlıklı Manyetik Rezonans Görüntüleme

Difüzyon ağırlıklı görüntüleme; manyetik rezonans görüntüleme alanında birçok protokole entegre, hızlı, basit , kontrast madde ihtiyacı olmayan, radyasyon içermeyen bir görüntüleme aracıdır. Yorumlanması ile ilgili bilgiler aktif bir araştırma alanıdır.İyi bilinmesi sık artefaktları önlemek açısından önemlidir.

Difüzyon ağırlıklı görüntüleme , doku içindeki su moleküllerinin hareketini ölçen bir ileri manyetik rezonans görüntüleme uygulamasıdır. Doku içindeki suyun serbest hareketi birçok biyofizik özellik tarafından etkilenir:Hücre yoğunluğu , hücre zarı bütünlüğü , hücre dışı ortam, makromoleküller... Difüzyon ağırlıklı görüntüleme mikroskopik hücresel ortamı yansıtır. Mikromimari ile ilgili bilgiler sunar.

Difüzyon ağırlıklı görüntüleme alanında, daha önce de belirtildiği gibi yoğun araştırmalar yapılırken sınırlı sayıda kitap bulunmaktadır.Bu çalışma ile güncel bilgilerle difüzyon ağırlıklı görüntüleme alanında Türkçe literatüre katkıda bulunulmaya çalışıldı.

Kitap Detay Bilgileri
ISBN9786059215701
Basım Yılı2019
Baskı sayısı1
Sayfa Sayısı256
Kitap DiliTürkçe
Yazar EditörIrmak Durur Subaşı, Baki Hekimoğlu
Ebat (cm)19*27 karton kapak 1. hamur
YayıneviAnkara Nobel Tıp Kitabevleri

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 135,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Ankara Nobel Tıp Kitabevi, izmir nobel tıp, krc başkent tıp, alisverisegel.com, yayinevinden.com, izmirnobel.com, krcbaskent.com, ankaranobel.com, nobeltipkitaplari.com, istanbulnobel.com, Difüzyon Ağırlıklı Manyetik Rezonans Görüntüleme, radyoloji.mr-beyin, Prof. Dr. Baki Hekimoğlu Doç. Dr. Irmak Durur Subaşı