Beyin ve Sinir Cerrahisinde Acil Yaklaşımlar

Beyin ve Sinir Cerrahisinde Acil Yaklaşımlar

Hastaneleri acil birimlerine müracaat eden travma vakalarının yaklaşık % 60’ında doğrudan ya da eşlik eden bir nörotravma söz konusudur. Bunlara travma dışı vakaları da eklediğimizde beyin cerrahisi acilleri hemen tüm hekimlerin karşılaştıkları durumlar sayılır. Bu sebeple acilde nöbet tutan asistanlar, acil tıp hekimleri, travmatolaglar, nörologlar hatta birinci basamak sağlık hizmeti sunan hekimler ve konuya ilgi duyan tüm meslektaşlarımızın beyin cerrahisinin acillerini ve bunlar için neler yapılabileceğini, müdahaleden geç kalınmaması ve doğru yönlendirilmeleri açısından iyi bilmeleri icap eder.

Kitap içeriği incelendiğinde görüleceği gibi acil hastaların ilk değerlendirilmesinden triyaja; doğru teşhis ve acil tedaviden politravma farkındalığı, ayırıcı tanı, tıbbi veya adli raporlamaya kadar hepsi de çok önemli olan konuların hiçbirisinden vazgeçemedik. Sonuçta strateji değiştirerek çok yazarlı bir telif yapmaya karar verdik.

Yazarların her birinin konusunda bilgi ve tecrübesinin tartışılmaz oldukları camiamızda teslim edilecek bir gerçektir. Bu sebeple konularını yazarken kendilerine hiçbir yönlendirmeye ihtiyaç duyulmamış, sınırlandırma getirilmemiştir. Yazarların kişisel arşivleri, tecrübe ve istatistikleriyle zenginleşen kitabımız klinik içi bir ürün olmaktan ziyade klinikler arası ve hatta farklı hastaneler ve üniversitelerden hocalarımızın da katkılarıyla mutidisipliner bir eser vasfı kazanmıştır.

Teklifimi memnuniyetle kabul edip beni onurlandıran, tüm yoğunluklarına rağmen bölümlerini azami özenle kaleme alan meslektaşlarıma gönülden teşekkürlerim sunuyorum.

                                                                    Prof. Dr. Saffet Tüzgen


Kitap Detay Bilgileri
ISBN9786057578198
Basım Yılı2019
Baskı sayısı1.Baskı
Sayfa Sayısı472
Kitap DiliTürkçe
Yazar EditörProf. Dr. Saffet Tüzgen
Ebat (cm)16*23,5 karton kapak renkli kuşe

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 85,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Beyin ve Sinir Cerrahisinde Acil Yaklaşımlar, 9786057578198, Ankara Nobel Tıp Kitabevi, Prof. Dr. Saffet Tüzgen, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Beyin Cerrahisi, Beyin Cerrahisinde Acil Yaklaşımlar, Sinir Cerrahisi, Sinir Cerrahisinde Acil Yaklaşımlar, Sağlık kitapları, sağlık, tıp, tıp kitapları, İngilizce tıp kitapları, english medical books, ankara nobel tıp, izmir nobel tıp, krc başkent tıp, alisverisegel.com, yayinevinden.com, izmirnobel.com, krcbaskent.com, ankaranobel.com, nobeltipkitaplari.com, istanbulnobel.com, İstanbul Nobel Tıp Kitapları