5 Dakikada Anestezi Konsültasyonu

500 TL Üzeri ve Ücretsiz Kargo
Kargo Ücreti
75 TL
Orjinal Ürün Garantisi
Aynı Gün Kargo Hafta içi 16:00 - Cumartesi 14:00

Hafta içi 16:00 ve Cumartesi 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

  • Fizyoloji kısmındaki bölümler kompleks konuları basitleştirmek ve patofizyolojiye uyarlamak ve bunları ilgili perioperatif durumlarda uygulamak üzere spesifik olarak yazılmıştır.
  • Cerrahi işlemler kısmı işlemlerin preoperatif intraoperatif ve postoperatif anestezi açısından önemli noktalarıyla beraber cerrahinin kilit aşamalarını tarif eder. Bu kısmın amacı anesteziste cerrahi ekibin çalışmasıyla ilgili genel kavrayış sağlayıp onu cerrahi işleme katmaktır.
  • Eşlik eden hastalıklar kısmı temel patofizyolojik kavramları açıklar ve hastaların perioperatif dönemde optimize edilmesi ve yönetimi için anahtar bilgileri verir.
  • Yönetim kısmı anestezi pratiği esnasında gelişebilecek kapsamlı bir komplikasyon listesini inceler. Mesela anafilaksi bölümünün yazarının ilaca maruziyet sonrası epinefrin tedavisine cevapsız anafilaksi hastası olmuştur.  Yazar bölümde beta blokör tedavisi altındaki hastalarda görülebilen ilaca cevapsız anafilaksi tedavisinde tarif ettiği glukagonu hastasına uygulayarak hastasının hayatını kurtarmıştır.
Yazarın Diğer Kitapları
Benzer Kitaplar
Yükleniyor...
0